Kim jestem?


Nazywam się Tomasz Porębski

Jestem 32-letnim rodowitym kielczaninem. Byłym dziennikarzem. Później przedsiębiorcą - właścicielem agencji marketingowej oraz społecznikiem.

Obecnie pełnię funkcję rzecznika prasowego prezydenta Kielc oraz Urzędu Miasta.

Poniżej, w dużej pigułce, postaram się przedstawić swoją osobę oraz to, czym zajmowałem się w ostatnich latach swojego życia.
Edukacja
UJK
Jestem absolwentem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku "Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo. Specjalność prasoznawstwo z elementami dziennikarstwa".
III LO im. Norwida
Ukończyłem III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida. Profil: informatyka z rozszerzonym j. angielskim.
Praca
Swoją działalność zawodową rozpocząłem dosyć wcześnie, bo już w wieku 16 lat, łącząc ją z edukacją w liceum. To pozwoliło mi przez ostatnie lata zbudować solidne doświadczenie i wiedzę praktyczną.
 
 
Działalność społeczna
Budżet Obywatelski
Wraz z grupą fantastycznych ludzi - Mateusz Machnicki, Cezary Głuszek i Sebastian Ostrowski - byliśmy pomysłodawcami oraz inicjatorami trzech projektów Budżetu Obywatelskiego na kieleckim Barwinku.

Wszystkie zyskały akceptację mieszkańców - dzięki ich wsparciu i głosom, udało nam się znaleźć w gronie laureatów w trzech kolejnych edycjach BO - 2015, 2016 i 2017.

Boisko ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej przy ZSO nr 16 w Kielcach
W ramach tej inwestycji:
wybudowano nowoczesne boisko do piłki nożnej typu orlik
zmodernizować boisko do piłki ręcznej
stworzyć bieżnię lekkoatletyczną
wyremontować plac szkolny
zmodernizować parking dla nauczycieli i rodziców

Strefa Aktywna osiedla Barwinek
W ramach tej inwestycji wykonano:
siłownię zewnętrzną
strefę do street workoutu
piłkarzyki
szachy
ławeczki

Kreatywna strefa zabawy i nauki dla dzieci
W ramach tej inwestycji wykonano:
miasteczko ruchu drogowego
gry i zabawy dla dzieci
modernizację nawierzchni oraz szlaku komunikacyjnego szkoły
Protest przeciwko likwidacji boiska na os. Kochanowskiego

Storpedowaliśmy pomysł zlikwidowania jedynego miejsca rekreacji dla młodzieży na tym osiedlu, co - dzięki czynnemu zaangażowaniu się mieszkańców - poskutkowało jego pozostawieniem oraz modernizacją nawierzchni, bramek oraz koszy.
Czujnik smogu na ul. Czachowskiego

Z inicjatywy mieszkańców Barwinka - Moniki i Adriana Woźniakiewiczów, pomysłodawców akcji, mogliśmy wesprzeć rywalizację o montaż bezpłatnego czujnika smogu na naszym osiedlu. Dzięki głosom mieszkańców, udało się znaleźć w gronie laureatów konkursu "Wiem, czym oddycham".

Od tamtej pory, mieszkańcy Kielc przez 24h / dobę mogą sprawdzić stan zanieczyszczenia powietrza w swojej okolicy za pomocą strony smogbarwinek.pl lub poprzez aplikację mobilną Airly.


Integracja mieszkańców, pobudzenie do wspólnego działania - nie tylko online!

Zbudować wspaniałą społeczność w mediach społecznościowych, skupioną m.in. wokół profili Barwinek - osiedle Kielc oraz Bukówka / Ostra Górka / Pod Telegrafem. Dzięki temu udało nam się pomóc mieszkańcom w wielu sytuacjach.
Prywatnie
Jestem miłośnikiem sportu - amatorsko biegam (jestem półmaratończykem, ale z ambicjami na cały maraton), uwielbiam także grać w piłkę nożną i tenisa stołowego.

Fan polskiego kina i polskiej muzyki (hip hop, rock).

Medioznawca z wykształcenia, ale też z zainteresowania - śledzę poczynania polskiej prasy, radia, telewizji, a także portali internetowych.

Uwielbiam podróże po Polsce - szczególnie nadmorskie krajobrazy.

Prywatnie - w związku ze wspaniałą i kochaną Angeliką, która każdego dnia daje mi ogromne wsparcie do działania.