Nazywam się Tomasz Porębski.

Kim jestem?

Kielczaninem, absolwentem „Norwida” i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Chłopakiem z Barwinka, zakochanym w Kielcach, który od lat stara się zmieniać na lepsze otaczającą nas rzeczywistość.

Działalność społeczna

W ramach działalności społecznej, na naszym osiedlu, wraz z gronem znajomych, dzięki zaufania i głosom mieszkańców, w ramach budżetu obywatelskiego doprowadziliśmy do realizacji inwestycji o wartości kilku milionów złotych - m.in. boiska do piłki nożnej i ręcznej, kompleksową infrastrukturę przy zespole szkół i filii miejskiej biblioteki (chodniki, mała architektura, parking), siłownię zewnętrzną i street workout oraz miasteczko ruchu drogowego i strefę rekreacji.

Następnie los skierował mnie do pracy w lokalnym samorządzie.

Praca samorządowa

W samorządzie mogę z jeszcze większą skutecznością działać na rzecz lokalnej społeczności. Od 2019 roku byłem rzecznikiem kieleckiego Urzędu Miasta i zarządzałem pracą zespołu Biura Prasowego.

Dwa lata temu do współpracy zaprosił go Marek Materek, prezydent Starachowic - najpierw jako dyrektora swojego biura, obecnie sekretarza miasta. Do moich zadań należy m.in. nadzór nad sprawnym funkcjonowaniem całego urzędu oraz pracą 180-osobowego zespołu.

Doświadczenie zawodowe

Zanim trafiłem do samorządu, byłem przedsiębiorcą, dziennikarzem i doradcą ds. promocji. Przez dziewięć lat pełniłem funkcję redaktora naczelnego portalu CKsport.pl.

Swoją pracę zawodową zaczynałem w wieku kilkunastu lat w Koronie Kielce, jako współpracownik sztabu szkoleniowego i pracownik biura prasowego. Z żółto-czerwonymi miałem ogromną przyjemność świętować pierwszy, historyczny awans do ekstraklasy.

Polityka

Jestem osobą bezpartyjną, nie przynależę i nigdy nie przynależałem do żadnej partii politycznej.

W wyborach wystartuje z list Koalicji Obywatelskiej. 

Dlaczego ubiegam się o mandat radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego?

Ubiegam się o mandat radnego sejmiku, bo chcę wykorzystać swoje doświadczenie, wiedzę i ogromną energię w pracy dla naszego regionu.

Możliwość pracy w Kielcach i Starachowicach zapewniła mi znacznie szerszą perspektywę. Znam potrzeby regionu i lokalnych samorządów. Wiem, jakie elementy wymagają znacznej poprawy.

Ostatnia kadencja zarządu województwa oraz sejmiku była daleka od oczekiwań. Wiele czasu poświęcano na zbędne, niepotrzebne dyskusje, obradami kierowała polityka, a nie zdrowy rozsądek i chęć rozwiązywania potrzeb mieszkańców. Chciałbym wprowadzić nową jakość. Mam świadomość, że obrady sejmiku nie cieszą się tak wielkim zainteresowaniem medialnymi, jak np. sesje Rady Miasta w Kielcach, ale to właśnie tam zapadają fundamentalne decyzje dla rozwoju całego regionu. Praca radnego wymaga odpowiedzialności, rozsądku i dużego zaangażowania.

Prywatnie

Mam 36 lat. Jestem szczęśliwym mężem. Moja żona Angelika ukończyła studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jest pedagogiem specjalnym, logopedą i terapeutą, poświęcając się w codziennej pracy dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jest także autorką materiałów dydaktycznych dla pedagogów we współpracy z wydawnictwem MAC Edukacja.

W wolnym czasie uwielbiam wycieczki górskie i bieganie po kieleckich ścieżkach. Nie wyobrażam sobie życia bez piłki nożnej, wraz z grupą znajomych na boisku spędzam każdy niedzielny poranek.